ПЛАМЕНА ЯКИМОВА Е СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2019 НА ОБЩИНА ТРЯВНА

декември 19, 2019

image

За трета поредна година след възстановяване на традицията се проведе събитието „Спортист на годината на община Трявна“. Церемонията се състоя снощи в многофункционална зала „Дръзновение“. Целта е да бъдат удостоени със заслужено уважение най-изявените млади спортисти на Трявна до 19-годишна възраст.

С всяка следваща година броят на номинираните расте. Това показва добрата работа на спортните клубове в града и амбицията на младите тревненци. Тази година бяха получени 25 номинации. Комисия в състав зам.-кмета на Община Трявна Марин Маринов в качеството си на председател и представители на ръководствата на спортни клубове като членове, заедно с Кольо Дабков – ст. експерт „Култура, образование, спорт и здравеопазване“ при Община Трявна, избраха 10-те най-изявени спортисти сред номинираните.

Най-изявените спортисти на Трявна получиха предметни награди и грамоти, а през тази година всички отличени спортисти получиха и специални награди от куриерска фирма „ЕКОНТ“. Наградите бяха връчени от зам.-кмета на Община Трявна Марин Маринов, а специалните награди връчи Бригита Ненова – служител на „ЕКОНТ“ Трявна.

За втора поредна година носител на отличието „Спортист на годината на община Трявна“ е ПЛАМЕНА ЯКИМОВА ОТ СПОРТЕН КЛУБ „ХИКАРИ“.

Ето и нейните постижения:

  • Първо място на европейско първенство в Берлин, организирано от Kyokushin World Union (KWU) – най-голямата и елитна киокушин организация в света;
  • Първо място на европейско първенство в Португалия, организирано от Kokushin World Federation (KWF);
  • Първо място на Държавно Първенство за девойки старша възраст в Стара Загора, организирано от Българска Карате Киокушин Федерация;
  • Второ място на световно първенство в Камчия – България, организирана от KWU;

 

Девет са подгласниците на Пламена:

МЕЛИНДА ХАМЗОВА – ШК „Трявна-2001“

  • Бронзов медал – 8-ми международен детски шахматен турнир „Слънцата на Трявна“;
  • Бронзов медал – 4-ти шахматен турнир „Нова Загора“
  • Златен медал – 4-ти детски турнир за купа „Маринополци“ – гр. Павликени;
  • Купа и златен медал -1-ви международен детски турнир „Битката за Троян“;
  • Златен медал – 3-ти открит турнир за купа „Павликяни“ – гр. Павликени

 

РАДОСТ ТИХОМИРОВА – ТК „Българов-Трявна“

Три втори и 1 първо място в държавни регионални турнири

 

ДЕЯН БОРИСОВ – СК „Хикари“

  • Трето място на Държавно Първенство за деца до 10 г., в гр.   – Бургас, организирано от Българска Карате Киокушин Федерация;
  • Трето място на Държавно първенство в Нови Пазар, организирано от Българска Карате Киокушин Федерация.

 

АННА – МАРИЯ СИРАКОВА – БК „Зограф“

Най-добър реализатор

 

ВИКТОРИЯ МИНЕВА – БК „Зограф“

Най-добър реализатор

 

ИВАН СЪБЕВ – ОФК „Трявна“.

„Най-добър вратар“ – Национален футболен турнир за деца, родени 2006-2011 г. – гр. Трявна

 

СТЕЛИЯН ЧЕРКЕЗОВ – ОФК „Трявна“

„Най-полезен играч“ – сезон 2018-2019 – Областен съвет на Българския футболен съюз – В. Търново

 

МАРИНА ТОТЕВА – СКЛА“Хаммер – ХВ – Трявна“

  • 5-то място 60 м.гладко бягане – Турнир „Никола Вълчанов“ гр. Габрово;
  • 3-то място 60 м. гладко бягане – Пролетен турнир „Ивайло“ гр.Велико Търново;
  • 2-ро място щафета 4х50 м – „Открий шампиона в теб“ турнир на Ивет Лалова гр. София;
  • 2-ро място 400 м – Международен шосеен лекоатлетически пробег „Кольо Фичето“;
  • 2-ро място тласкане на гюле; 3-то място 60 м. гладко бягане – Турнир „Заедно срещу насилието“ гр. Велико Търново

 

МИХАЕЛА БЛАГУНОВА – СКЛА „Хаммер – ХВ – Трявна“

  • 1-во място тласкане на гюле; 6-то място мятане на диск – Национален шампионат за юноши и девойки под 18 г.;
  • 2-ро място тласкане на гюле; 9-то място мятане на диск – Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г.;
  • 2-ро място тласкане на гюле – Мемориал „Петър Арнаудов“ гр.Добрич;
  • 2-ро място тласкане на гюле – Турнир „Коста Василев“ гр.Шабла;
  • 1-во място тласкане на гюле – Турнир „Никола Вълчанов“ гр. Габрово;
  • 1-во място тласкане на гюле – Турнир по хвърляния гр.Сливен;
  • 1-во място тласкане на гюле – Турнир „Млади тласкачи“-гр. Сливен
  • 4-то място тласкане на гюле – Балкански шампионат за юноши и девойки под 18 г. Истанбул – Турция;

 

Грамоти получиха номинираните спортисти, които не успяха да се класират в челната десетка, но разбира се също заслужават уважение и признание за своите постижения. Те са:

Веника Бонева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Елена Станева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Звездомир Атанасов – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Максим Минчев – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Миглена Иванова – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Николета Раева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Рая Дончева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Толия Цанева – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Никол Христова – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Цвета Комитска – СКЛА“Хаммер-ХВ-Трявна“

Кристиян Минев – ТК „Българов – Трявна“

Никол Василева – БК „Зограф

Виктор Николов – СК „Хикари“

Петя Стойчева – СК „Хикари“

Константин Станев – СК „Хикари“

В края на церемонията за всички деца имаше и специална почерпка с тематична торта.